Szymon Ławacz

Szymon Ławacz

Publiczna Szkoła Podstawowa nr. 9 imienia Henryka Sienkiewicza, Sandomierska 19, 26-600 Radom

Skrócony opis

Hej jestem Szymon i mam 14 lat. Kandyduję do sejmiku, żeby się rozwijać i działać na rzecz społeczeństwa. Myślę że chęć do takich działań rozwinęło we mnie małe działania na rzecz społeczeństwa, oraz harcerstwo (tak, jemy szyszki). Myślę że wchodząc do sejmiku będę chciał na miarę moich możliwości poprawić sytuację młodzieży w województwie. Trudno się nie zgodzić że młodzież ma problemy psychiczne i nie tylko. I nie jest to mój wymysł, lecz wiem to z doświadczenia szkolnego. Mam nadzieję, że jeśli na mnie zagłosujecie, to zrealizuję swoje cele, a wyborcy się nie zawiodą.

Opis aktywności i doświadczenia

Jak dotąd moja działalność społeczna polegała na harcerstwie, a dokładniej na ruchu społecznym jakim jest Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP). Poza tym jestem Asystentem Społecznym posła na sejm IX kadencji, Konrada Frysztaka. W tym momencie moim największym sukcesem jest działalność w ZHP. Dzięki harcerstwu mogę się angażować w dużą ilość działań społecznych, takich jak wolontariat, np. podczas pomocy w punkcie dla uchodźców z Ukrainy.

Wizja na działalność w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Chciałbym startować w wyborach do Sejmiku, jak na razie dla doświadczenia. Bez wątpienia w przyszłości, jeśli zostanę radnym będę się starał dawać ciekawe pomysły i się rozwijać. Jeśli chodzi o komisje, zdecydowanie interesuje mnie komisja promocji, kontaktów i spraw wewnętrznych, ze względu na doświadczenie w tych sprawach. Poza tym interesuje mnie komisja sportu, turystyki i transportu publicznego oraz komisja aktywizacji i praw ucznia. W sejmiku chciałbym nauczyć się jak on działa, oraz jak lepiej działać na rzecz społeczeństwa.